چه وسایلی برای نظافت مشاعات لازم وضروری است؟

 برای شروع نظافت راه پله باید در ابتدا وسایل مورد نیازنظافت راه پله را فراهم کنید و مواد شوینده لازم را تهیه کنید.تمیز کردن راه پله به نظر بسیاری از مردم کار بسیار ساده ای می باشد ، اما در نظر داشته باشید که ریزه کاری های زیادی وجود دارد که باید آن ها را رعایت کنید.نقطه شروع و پایان در نظافت راه پله اهمیت زیادی برخوردار است.توجه داشته باشید که برا ی نظافت راه پله نقطه درب روبروی در اولویت قرار دارد.برای شروع باید از در پشت بام شروع به تمیز نمودن نمایید. و جارو کشیدن را آغاز کنید و گرد و خاک ها و زباله ها را جمع آوری نمایید.توجه داشته باشید که برا ی نظافت راه پله نقطه درب روبروی در اولویت قرار دارد.در موقع جارو کردن این نکته اهمیت دارد که دیوارها ، کمد های جا کفشی جلوی درب واحد ها ، درب واحد ها ، گلدان های طبیعی یا حتی گل های مصنوعی و حتی پنجره ها نباید پر از گرد و خاک شوند.

شستشوی -دیوارها
شستشوی -دیوارها

نکات مورد توجه برای تمیز کردن راه پله:

به علت این که درهنگام نظافت راه پله تهویه  ای وجود ندارد و هوا گردش پیدا نمی کند ، بوی مواد شوینده در ساختمان پخش میشود.
در نتیجه از شوینده هایی که اسیدی هستند مانند جرم گیر و جوهر نمک برای نظافت راه پله استفاده نکنید به این دلیل که بوی تند این موادشوینده اسیدی موجب آزار ساکنین واحد های دیگر شده و همچنین سلامتی شما را به خطر می اندازد.
قبل از شست و شوی راه پله ها حتما طی دسته دار خود را کاملا شستشودهید  تا دوده و آلودگی های نظافت قبلی باعث کثیف کاری بیشتر نشود.به این نکته درباره وسایل نظافت راه پله توجه داشته باشید که برای نظافت راه پله ها و پارکینگ و به خصوص در هنگام استفاده از مواد شوینده همیشه از دستکش های مخصوص شست و شو استفاده نمایید.همچنین به هیچ عنوان روی راه پله ها را با پودر شوینده ماشینی و یا دستی یا نشویید چون بعد از خشک شدن سنگ های راه پله ، به شدت جذب خاک خواهد شد و همه گرد و خاک کفش ها را در خود نگه می دارد.

شستشوی راه پله ها:

توجه داشته باشید که دقت ، سرعت و نظافت کامل در نظافت  راه پله از اهمیت زیادی برخوردار است.
سطل را پر از آب کنید و به اندازه خیلی کم (مایع دستشویی ، یک سوم استکان وایتکس و یا مایع ظرفشویی) را به آب اضافه کنید.توجه داشته باشید که هم زمان مایع ظرفشویی و دستشویی را با هم استفاده نکنید ، استفاده از یک شوینده و وایتکس برای شست و شوی پارکینگ و همچنین راه پله ها مناسب می باشد.
پس از شستشوی راه پله هر طبقه ، تی را تمیز کرده و کاملا آب گیری نمایید تا چکه های آب آلوده روی دیوارک گچی زیر نرده ها نپاشد.
درهنگام استفاده ازوسایل نظافت راه پله دقت کنید که از زاویه هر پله غافل نباشید و می توانید با تی نخی کمی خیس یا نمدار تمامی گوشه های راه پله ها را تمیزنمایید.برای تمیزنمودن کامل جا کفشی ، ابتدا جا کفشی را کمی به جلو کشیده تا توانایی این را داشته باشید که زیر آن را کاملا تمیز کنید. همین کار را با وسایل مورد نیاز نظافت راه پله برای لوازم دکوری دیگر و همچنین گلدان های گل بزرگ انجام دهید.

توجه به نظافت کلید و پریز راه پله :

کلیدهای راه پله ها را در جهت بالا و پایین (حالت خاموش و روشن) تمیز نموده و جای لکه ها را پاک و لکه گیری کنید.
برای تمیز نمودن کلید های راه پله ها ، میتوانید ازشیشه شور استفادهنمایید.و   کلید ها را تمیز کنید .
قبل از تمیز کردن نرده های فرفورژه دار راه پله ، وسایل نظافت راه پله را آماده کنید و بااستفاده از بُرس بزرگ یا مسواکی در ابتدا آن ها را گردگیری نمایید.
مقداری  مرطوب نمودن، بُرس باعث میشودخاک را به خودش جذب کند و مانع از پخش کردن خاک می شود.
نرده های راه پله ها را  با دستمالی که آغشته به مایع شوینده است بهتر و راحت تر تمیز می شوند.
بهترین روش نظافت راه پله
بهترین روش نظافت راه پله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *