نظافت سرویس بهداشتی از کارهایی مهمی است که رسیدگی به آن ازاهمیت ویژه‌ایبرای همگان  برخورداراست. سرویس بهداشتی با توجه به این که بسیار آلوده است، نظافت آن هم به مراتب از جاهای دیگر منزل دشوارترمیباشد. شما حتی بدون استفاده موادشوینده قوی سنگ توالت می‌توان با روش‌های خانگی به از بین بردن جرم کاسه توالت اقدام نمود.دراین مقاله،5روش نظافت سرویس بهداشتی به شما معرفی میکنیم.تا راهکاری مناسب وراحت برای نظافت منزل شما باشد.

1. نظافت سرویس بهداشتی با وسیله سرکه ، الکل

برای نظافت سرویس بهداشتی نصف پیمانه سرکه را با یک پیمانه الکل ترکیب کرده و  به آن یک چهارم پیمانه آب اضافه میکنیم. دراخر این محلول را با چهار پیمانه آب ولرم مخلوط کرده و در نقاطی که آلودگی و جرم وجود دارد میریزیم.

15 دقیقه  صبرمیکنیم و سپس بااستفاده ازآب وپودر دستی همراه با محلول دامستوس تمامی جرم‌ها را بشویید.حتمااز قدرت این محلول شگفت زدهمیشوید.استفاده از لکه بر قوی شیشه برای لظافت کف پوش و شیشه‌های مشرف به سرویس بهداشتی نیز پیشنهادمیشود.قبل وبعد ازنظافت با محلول درتصویرزیرمشخص شده است.

نظافت-سرویس -بهداشتی
نظافت-سرویس -بهداشتی

2. سرامیک ها را باپنبه و سفید کننده تمیزکنیم:

برای تمیز کردن سرامیک و شیارهای بین آن‌ها می‌توان از سفید کننده‌ها و مقداری پنبه یا موادشوینده دیگر کمک گرفت .در این روش پنبه‌ها را به صورت گلوله‌های بزرگ دراورده و در سفید کننده بزنید وسپس بر روی سطوح بکشید.

نظافت-با برس مخصوص
نظافت-با برس مخصوص

شگفتی نظافت شیر آلات با لیمو

تمیز کردن شیر آلات و قطعات  فلزی در سرویس‌ بهداشتی و برق انداختن آنها کار سختین خواهد بود . برای این کار به لیمو و نمک احتیاج داریم. یک لیمو ترش را نصف کرده و در مقداری نمک به آن میزنیم سپس این لیموی آغشته به نمک را بر روی شیر آلات و قطعات مشابه چندین بار بکشید. اسید موجود در لیمو به کمک نمک به خوبی تمامی جرم‌ها و آلودگی‌های سطح فلزات را از بین می برد و آن‌ها را برق می‌اندازد. از تمیز شدن و براقی این قطعات تعجب خواهید کرد.

همچنین بخوانید: (20روش مهم مدیریت منزل ونظافت)  قیمت کاشی کاری متری
شست وشوی- شیر الات-بالیمو
شست وشوی- شیر الات-بالیمو

در این شرایط پس از پاک کردن سرویس بهداشتی با لیمو، نمک و دیگر پاک کننده‌های طبیعی پیشنهاد شده، از اسپری پاک کننده دیوار برای محو و از بین بردن لکه‌های مشاهده شده بر روی دیوار منتهی به لوازم بهداشتی استفاده کنید.

4.پاکیزی سرویس با  محلول دهان شویه‌

نظافت سرویس بهداشتی بااستفاده از دهان شویه ازدیگرروشهای کاربردی وبی خطری است که درنظافت سرویس کمک زیادی به ما میکند. یک دهان شوی استاندارد و یا حتی خمیر دندان می‌تواند در نقش یک ضد عفونی کننده بسیار قوی برای سرویس‌های بهداشتی به کار بیاید.

دهان شویه  یاخمیر دندان خود را با مقداری آب ترکیب کنید و سپس این مایه یا خمیر به دست امده را بر روی محل‌های آلوده به مدت ۳۰ دقیقه قرار داده و با یک فرچه مناسب تمامی آلودگی و جرم‌ها را از بین ببرید. از این روش برای سفید کردن نقره نیز استفاده می‌کنند.

همچنین مطالعه بفرمایید:11نکته مهم که نظافتچی میداند.

شست وشوی - سرویس بهداشتی- بادها ن شویه
شست وشوی – سرویس بهداشتی- بادها ن شویه

5. نظافت سرویس بهداشتی با استفاده ازنوشابه

شاید برایتان جالب باشد بهترین روش نظافت سرویس بهداشتی استفاده از نوشابه‌های گازدار موجوددربازاراست. به احتمال زیاد شما هم تاکنون از مصرف انواع نوشابه‌های گازدار توسط پزشک ویا خانواده منع شده باشید. و از شما خواسته‌ باشندنوشابه را دراازوعده  غذایی لذیذتانکناربگزارید.. اما این نوشیدنی که برای سلامتی ضرر دارد و توصیه می‌شود تا حد امکان مصرف نشود خاصیت پاکیزگی قابل توجهی دارد و برای نظافت  سرویس‌های بهداشتی بسیارمفید است. در ادامه مقاله برای شما می گوییم که نظافت سرویس بهداشتی با نوشابه به جای استفاده از شوینده‌ها و محلول‌های شیمیایی چگونه است.

همچنین بخوانید: (20روش مهم مدیریت منزل ونظافت)  قیمت سیمانکاری وگچکاری درتهران
شست وشوی - سرویس بهداشتی- بانوشابه
شست وشوی – سرویس بهداشتی- بانوشابه

 شستن سرویس بهداشتی با نوشابه

 این مراحل برای نظافت سرویس بهداشتی با نوشابه  ویا باز کردن لوله‌ها را دنبال کنید.

نوشابه ترجیحا سیاه را در کاسه توالت و دیواره آن بریزید و به مدت یک ساعت تا دوازده ساعت (24 ساعت) در کاسه توالت بماند تا اثر پاک کنندگی آن رانمایان شود. بعد از گذشت مدت ذکرشده از یک برس برای تمیز کردن لکه‌ها استفاده نمایید. حالا به راحتی می‌توان لکه را از بین برد و بعد از آن سیفون را کشید.

 اسید موجود در نوشابه لکه های موجود در سرویس بهداشتی را از بین می‌برد. اما ممکن است علاوه بر نوشابه به یک شوینده دیگر برای ضدعفونی سطوح نیز احتیاج داشته باشید.

درمقاله بالا به برسی ومعرفی 5روش نظافت سرویس بهداشتی پرداختیم .امیدوارم توانسته باشیم کمکی به هرچه بهترشدن نظافت منزل شما کرده باشیم.😊😊

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *