اگر به دنبال بهترین روش نظافت وشستشوی راه پله هستید، اگر روش صحیح نظافت راه پله را به درستی  پیدانکرده اید. جای درستی قرارگرفته اید.چون در این مقاله  به طور کامل  صحبت خواهیم نمود.

هنگامی  که  حرف از پاکیزگی و نظافت راه پله های ساختمان ها و غیره می شود؛ باید به این مسئله  نکته  توجه داشته باشیم که  لازم است باید راه پله را کاملا از هر گونه آلودگی پاک کنیم.که خود باعث حفاطت محیط و همچنین سلامتی شماوسایرساکنین ساختمان  خواهدشد.و جزئه مهمی  از مراحل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا محسوب می شود. همان گونه که اظلاع دارید کرونا می تواند روی هر سطحی و حتی روز نرده های راه پله قرار بگیرد. اکثرمواقع  آلودگی بیش از حدی روی این سطوح بوجودمی آید.با توجه به تغییرات ونوساناتی که دربازار به وجود آمده اکثریت شرکتهای خدماتی با تغییر قیمت زیادی مواجح شدهدالد. وچه بسیارکه کیفیت کارهم گاهی مورد قبول ساکنین ساختمان قرارنمیگیرد.واعتراض اهالی شروع میشود. بنابراین شما باید فورا تمیزکاری را شروع

نمایید.شرکت وزین فام ایرانیان درراستای حمایت ازمشتریان گرامی خود،بدون هیچ گونه افزایش قیمت درسال 1401مانند گذشته خدمت گزارمشتریان خویش میباشد.

 

 نظافت راه پله
بهترین روش نظافت راه پله

مراحل و روش نظافت راه پله

نظافت راه پله ساختمان و منازل معمولا از طبقات بالا شروع می شود وتا پارکینگ ادامه پیدا می کند.نظافت راه پله ها باید  مطابق برنامه نظافت ساختمان که توسط مدیر محترم ساختمان تایین میشود به صورت دوره ای،یعنی ماهی یک بار برای ساختمانهای کم جمعیت،وماهانه دومرتبه برای ساختمانهای پر جمعیت چیده شود.وزین فام ایرانیان به علت مشغله کاری زیاد مدیران محترم ساختمانها،به صورب سسیستمی پیگیر نظافت ساختمان شما میباشد.به این صورت که:فرض نمایید برنامه نظافت ساخنمان شما،ماهی یک مرتبه میباشد.مشاوران ما،ازطریق کانال واتس آپ تجاری شرکت که درصفحه اصلی سایت قرارداردبه طورخودکار3روزمانده به تاریخ نظافت ساختمان،پیام یادآوری برای شما ارسال مینمایند.به ادامه مطلب بپردازیم:

نحوه نظافت راه پله به این طریق است که نطافتچی باید ابتدا گرد و غبارها را پاک نماید. فراموش نکنیم که جنس پله ها درانتخاب موادشوینده ای که برای تمیز کردن استفاده می کنید را محدود مینماید. به عنوان مثال اگر پله های چوبی دارید باید از پارچه مرطوب برای تمیز کردن استفاده نفرمایید.

مرحله بعدی تمیز نمودن خود پله ها میباشد. این مرحله  پاکسازی پله ها از بالا به پایین است و شما باید اطمینان پیدا کنید که هر گونه آلودگی را از بین رفته است. به خاطر داشته باشید که مهمترین نکته در مورد تمیز نمودن پله ها و راهروها این است که در تایم هایی که تردددرساختمان کمتراست انجام شود.

نظافت-دستی
نظافت-دستی

بعد از تمیز کردن پله ها نوبت به نرده ها و دیوارها می رسد. اولین قدم تمیز کردن مناطق مرتفع است تا گرد و غبار به زمین بیافتد. همانطور که قبلا اشاره کردیم؛ نرده ها از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند؛ بنابراین باید یک محصول ضد عفونی کننده با پارچه میکروفیبر استفاده شود. برای از بین بردن ذرات گرد و غبار جمع شده؛ از گردگیر یا پارچه استفاده کنید. از پارچه های مرطوب روی دیوار استفاده نکنید چون رنگ دیوار را خراب می کند.

نکته اصلی که باید در حین شستشوی پله ها به خاطر داشته باشید این است که از خیس کردن پله ها خودداری کنید تا از بروز هر گونه حادثه ای جلوگیری شود. می توانید دو سطح که یکی با استفاده از آب و یک محصول پاک کننده و دیگری فقط با آب پر شده است شروع کنید.

اگر بعد از نظافت راه پله ها هنوز برخی از لکه ها وجود دارند؛ بسته به نوع سطح پله ها باید این لکه ها از بین بروند. برای این کار می تواند از محصولات خاص لکه بر که در بازار موجود است استفاده کنید.

نظافت راه پله ها باید خیلی مرتب انجام شود. به طور طبیعی اگر از بخشی از پله ها به ندرت استفاده می شود؛ نظافت این مناطق نسبت به سایر مناطق به زمان کمتری نیاز دارد. در بسیاری از موارد؛ کثیفی ها با راحتی با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند. اما به همین دلیل لازم نیست که تمیز کردن آنها را فراموش کنید. تمیز کردن مرتب پله ها به مرور باعث بهتر دیده شدن آنها و کاهش احتمال انتظار ویروس می شود.

نظافت نرده های راه پله
نظافت نرده های راه پله

نظافت مشاعات ساختمان و منازل دارای فرش

با گذر زمان؛ فرش روی پله  نیاز به تمیز کاری خواهدداشت. کودکان،نوجوانان،مهمانی ها؛ حیوانات خانگی و گرد و غبارهای جمع شده روی فرش؛نظافت  راه پله ها را به یک امرضروری تبدیل می کند. بنابراین شایدازخودبپرسید    بهترین روش تمیز کردن فرش روی پله ها چیست؛درادامه به این موضوع میپردازیم. (ازجمله موارد دیگری که ازطریق واتس آپ تجاری شرکت وزین فام ایرانیان پیگیری میشود،اعلام مناسبتها ی مهم میباشد.همچنین پیام تبریک تاریخ تولدمشتریان گرامی،وارسال هدیه سال تولد برای شما میباشد.ازدیگر مواردی که میتوان به ان اشاره کرد،پیگیری نظافتچی اعزام شده به ادرس ساختمان ونهوه برخورد،کیفیت کارانجام شده میباشد.درصورتی که ازکاریک نظافتچی ر ضایت کامل داشتید این امکان فراهم است که مجدداهمان کارمند رابرای اعزام انتخاب فرمایید.)

نظافت وشستشوی راه پله.تمامی پرسنل وزین فام دارای بیمه حوادث میباشند.

 

 نظافت راه پله با جاروبرقی
نظافت راه پله با جاروبرقی

نظافت راه پله های فرش شده با  جاروبرقی

استفاده از جاروبرقی برای تمیزنمودن  پله های فرش شدهاز کارآمدترین روشها است. برای انجام این کار مراحل زیر را باید دنبال کنید:

فیلتر جاروبرقی  را بررسی کنید

همواره قبل از جارو کشیدن پله ها یا هر نقطه دیگر، فیلتر گرد و غبار آن را حتما بررسی نمایید. تا از پاک شدن گرد و غبارها اطمینان حاصل نمایید. فیلتر راتعویض نمایید.یا یاگردوغبارموجوددرکیسه دادرون سطل زباله خالی نمایید.

اشیاء بزرگ را با دست بردارید

اشیاء بزرگی مانند اسباب بازی،کاغذ های باطله یا هرچیز دیگری که ممکن است در لوله جاروبرقی گیر کند؛ رابردارید همچنان  مطمئن شوید که کابل جاروبرقی را به اندزاه مورد نیاز بیرون آورده اید که کشیده نشود. بعد از بالای پله ها شروع نمایید.و هر پله را جارو بکشید. جاوربرقی را به صورت عمودی عقب و جلو کنید و از سمت چپ شروع کنید و از پله ها پایین بروید تا به پایین ترین پله می رسید.

در صورت نیاز سری جاروبرقی را تعویض کنید

همچنین می توانید سری جاروبرقی را عوض کرده و دوباره از ابتدا پله ها شروع نمایید. و با استفاده از سری جدید از چپ به راست پله ها و گوشه ها را جارو بکشید تا گرد و غبار جمع شده را از بین ببرید.

استفاده از بخارشوی یا فرش شوی

در مرحله می توانید با استفاده از بخار شوی و یا محلولهای شستشوی فرش رادریک لگن با مقدارمناسبی آب ترکیب کموده وبا اسفنج ابری محلول راروی فرش بکشید. حرکت عقب و جلو فرش روی هر پله را تمیز کنید. شما باید از سمت چپ به راست حرکت کنید. بعد از رسیدن به پایین پله ها حدود 20 تا 30 دقیقه به فرش فرصت دهید تا خشک شود.

بهترین روش نظافت راه پله
بهترین روش نظافت راه پله

نظافت راه پله ها بدون دستگاه جاروبرقی

در ادامه به نحوه تمیز نمودن راه پله های دارای فرش را برای کسانی که جاروبرقی ندارند توضیح خواهیم داد:

 نظافت راه پله های فرش داربا سرکه

یکی ازرو روشهای  نظافت راه پله به صورت  ارزان این است که با استفاده از سرکه پله های فرش شده را تمیز کنید.

وسایل مورد نیاز :

زانوبندهای را بسته ، سطل را بک یک چهارم لیوان سرکه سفید و یک لیتر آب پر نمایید. سپس برس  را به محلول سرکه آغشته کرده و از بالای پله ها شروع کنید و پلها را برس بکشید. محلول را با استفاده از حرکات دایره وار، عمودی  ویا افقی به فرش بمالید و اطمینان حاصل کنید که محلول به طور کامل به الیاف فرش نفوذ کرده است. اطمینان حاصل کنید که مقدار کافی از مخلوط را روی برس دارید اما نه آنقدر که فرش را خیس کنید (چون باعث کپک زدن و خشک شدن طولانی مدت آن می شود).

درانتها ؛ سطل حاوی محلول را خالی کرده و آن را با آب تازه پر کنید. حوله خشک خود را در سطل قرار داده و بعد از فشردن آب اضافی از آن برای پاک کردن فرش روی پله ها استفاده نمایید. حتما حوله را کاملا بفشارید.

نظافت وشستشوی راه پله.اعزام نظافتچی بیمه شده.

نحوه نظافت راه پله های فرش شده با جوش شیرین

یکی ازروش نظافت راه پله ارزان دیگر استفاده از جوش شیرین میباشد. جوش شیرین یکی از مواد طبیعی و ارزان قیمت است که اگر دستگاه تمیز کننده فرش ندارید می تواند به شما کمک کند. جوش شیرین هم به درخشش فرش ها کمک می کند  وهم می تواند لکه ها و بوهای بد را هم از بین ببرد.

شستشوی دیوارها
شستشوی دیوارها

وسایل مورد نیاز نظافت راه پله با جوش شیرین

جوش شیرین یک پاک کننده فرش کاملا ساده میباشد. کافیست یک چهارم فنجان حوش شیرین را برداشته و آن را در یک بطری اسپری بریزید و با آب ولرم پر کنید. نباید  بیش از یک چهرام فنجان جوش شیرین را استفاده نمایید؛ در غیر این صورت برای تمیز نمودن  فرش باید از وکیوم استفاده نمایید. بعد از انجام این کار از محلول موجوددربطری اسپری خود استفاده کنید و محلول را روی پله های فرش شده بریزید. از پله بالا به سمت پایین کار راشروع کنید و اجازه دهید محلول به مدت چندساعت روی فرش بماند تا بوی بد و آلودگی ها از بین برود.

صبرکنید تا پله ها خشک شوند. نیاز به جارو کشیدن جدد جوش شیرین نیست چون مقدار کمی از آن در آب حل می شود. با این حال اگرنیاز به تمیز کردن لکه ها دارید؛ به راحتی جوش شیرین را روی لکه های فرش بپاشید؛ بعد محلول را روی آن استفاده  کنید. صبرکنیدچند ساعت کوتاه چدودا 1 ساعت فرش ها به همان صورت باقی بمانند و بعد آن را جاروزنید و یابا استفاده ازیک حوله مرطوب آن را پاک نمایید.

نظافت وشستشوی راه پله هدف ما ،آرامش شما.

نظافت راه پله های دارای فرش با مواد شوینده لباسشویی

آیا می دانید که می توانید از شوینده لباسشویی به عنوان پاک کننده فرش هم استفاده کرد؟ مواد شونیده لباسشویی به عنوان یک ماده موثر برای تمیز کردن فرش به خوبی کار می کند زیرا برای تمیز کردن مواد الیافی مانند فرش ساخته شده است.

وسایل مورد نیاز نظافت :

ابتدا سطل خود را با یک لیتر آب گرم پر نمایید. و بعد یک چهارم فنجان مواد شوینده لباسشویی را به آن اضافه نمایید. مراقب باشید از مواد شوینده زیادی استفاده نشود. از پله های بالا شروعبه کارکرده،ابتدا برس را در محلول فرو برده و روی پله اول شروع به کارمیکنیم. از حرکات دورانی استفاده کرده تا مواد شوینده بتواند لکه های سخت را از بین ببرند و هر گونه لکه  پنهان در الیاف فرش از بین برود.

هنگامی که به آخرین پله رسیدید؛ محلول سطل را خالی کرده و آن را با آب تمیز پر کنید. مجددا از بالای پله ها شروع کرده و حوله خشک  را در آب سطل آغشته میکنیم. و خوب آب اضافی را میگیریم درادامه مواد شوینده را از پله ها میگیریم. اگر مواد شوینده زیادی استفاده شده باشند. لازم است این مرحله را چند بارتکرار کنید که فرش بعد از خشک شدن سفت نشود.

نظافت وشستشوی راه پله تخصص ما برای راحتی شما.

نحوه نظافت راه پله های فرش شده با سرکه؛ نمک ،اسانس

برای تهیه این محلول معطر، یک لیترسرکه و دو لیتر آب را  باهم مخلوط کرده و در یک بطری بزرگ اسپری میریزیم درادامه به ازای هر فنجان آب و 5 تا 8 قطره اسانس مورد علاقه؛  و یک قاشق چایخوری نمک اضافه میکنیم. بطری را به آرامی تکان داده تا مواد ترکیب شود و بعد آن را روی فرش اسپری میکنیم..

جوش شیرین باسرکه

جوش شیرین و سرکه می تواند  بهترین راه حل های تمیز کردن راه پله های  فرش شده باشد. برای ساختن یک پاک کننده فرش با جوش شیرین و سرکه کافی است 1 فنجان سرکه را با 1 فنجان اب مخلوط کرده و بعد یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را به آن اضافه کنیم.  سپس آن را درون یک بطری اسپری بریزید و آن را روی هر لکه سر سخت روی فرش بمالید و اجازه دهید تا 1 ساعت بماند بعد آن را با حوله یا پارچه خشک کنید.

چند وقت یکبار باید پله ها را تمیز کرد؟

با توجه به میزان رفت و آمد روی فرش؛ حداقل یک بار در هفته باید پله ها را تمیز کرد. اگر فرزند کوچک یا حیوان خانگی دارید؛ ممکن است متوجه شوید که باید مرتبا پله ها را تمیز کرد.

 فرش روی پله ها را چندمرتبه درما تمیز کنیم؟

در بهترین حالت، هر سه ماه یک بار  کافی باشد. تعداد دفعاتی که برای تمیز کردن فرش روی پله ها نیاز دارید؛ بسته به اندازه خانه و فعالیت های انجام می باشد. متفاوت است. بهترین روش برای تشخیص اینکه آیا فرش شما به تمیزکاری نیاز دارد این است که چندین لکه قابل مشاهده روی سطح یا مقدار گرد و غبار جمع شده را مشاهده کنید.

نظافت وشستشوی راه پله

آیا می توان بعد از نظافت راه پله روی آنها راه رفت؟

چنانچه پله ها را به تازگی تمیز شده اند بهتر است قبل از رفت وامداجازه دهید؛ پله یا فرش های خشک شوند. اگر از دستگاه فرش شوی استفاده نمودید؛ پله ها می توانند در مدت زمان 15 تا 20 دقیقه خشک شوند. وچنانچه پله ها را به طور دستی تمیز نموده ایدممکن است کمی بیشتر طول بکشد. به همین دلیل بهتر است که هنگام تمیز کردن پله ها یا فرش ها از مقدار کمی آب استفاده کنید.

استخدام متخصص برای نظافت مشاعات

دراین مقاله سعی براین داشتیم تا اسانترین روشهای نظافتی را برای شما مشتریان محترم تشریح نماییم.

چنانچه به دلیل مشغله کاری زیاد قادربه انجام کامل مراحل ذکرشده نبودید،بایک کلیک برروی لینک:تماس باما

ازنظافت باکیفیت،نظافتچی مجرب،وخدمات شرکت معتبر بهره مند شوید.

شرکت خدماتی نظافت راه پله شکوفایی

شرکت خدمات شکوفایی علاوه بر خدمات پرستار سالمند و کودک، خدمات نظافت راه پله را هم ارائه می دهد. هزینه نظافت راه پله ساختمان و منزل بر اساس فاکتورهای مختلفی تعیین می شود؛ اما این شرکت سعی دارد تا کاربران نظافت راه پله ارزان را تجربه کنند. شما می توانید برای نظافت راه پله و حیاط، نظافت راه پله و مشاعات ، نظافت راه پله و پارکینگ و غیره با این شرکت در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *