از بین بردن لکه سرامیک و کاشی کار  چندان سختی نیست و نیاز به مهارت خاصی ندارد. با اینکه بیشتر ما ترجیح می‌دهیم از انجام آن خودداری کنیم؛ به خاطر داشته باشیم تمیز بودن این بخش ازمنزل تاثیر شگرفی بر تمام فضای خانه دارد و حس تمیزی و آرامش را در محیط  ایجادمی‌کند.چگونه کاشی وسرامیک رالکه گیری کنیم؟

روشهای زیادی برای تمیز کردن کاشی های سرامیکی وجود دارد. در بخش11نکته مهم که نظافتچی میداند ، ترفندهایی برای تمیز کردن منرل ، پاک کردن لکه های روی کاشی و سرامیک را شرح داده ایم.چطور کاشی وسرامیک رالکه گیری کنیم؟

آب بهترین ماده تمیزکننده
آب بهترین ماده تمیزکننده

 

بهترین راهنمای تمیز کردن سرامیک

√ برای براق انداختن و سالم نگه داشتن سرامیک‌ها باید به طور ی منظم آن‌ها را تمیز کرد. تا از جمع لکه و جرم روی آن‌ها جلوگیری به عمل اید.

√ بهتر است کاشی و سرامیک‌ها را حداقل یک یادوبار در هر هفته جارو کرده و پاک کنید.

√  چنانچه با لکه‌های خاصی روبه روشدید که به سادگی از بین نرفتندمی‌توانید از بخار شور و یا از محلول‌های مناسب که در ادامه با آنها آشنا می شوید، استفاده نمایید.چگونه کاشی وسرامیک رالکه گیری کنیم؟

 

مراحل تمیزنمودن سرامیک در هفته

√  ابتدا سرامیک ها را جارو نمایید، جاروباعث می‌شود گرد و غبار، خاک و سایر گردوخاک از روی سرامیک‌های کف برداشته شود.

درادامه سرامیک ها را با دستمال نمناک یا تی‌های پارچه‌ای پاک کنید. دراین مرحله نیازی به استفاده از مواد شوینده نیست. با این کار کاشی‌های سرامیکی شمابراق تر می شوند.

√  حالابا یک دستمال تنظیف  خشک بلافاصله آن را خشک کنید تا گردو خاک جدید روی مناطق مرطوب ننشیند.

√  هر چیزی که روی زمین می‌ریزد،ازجمله مواد جامد کوچک و نامنظم معلق در جوّ، که اغلب با ابعاد میکروسکوپی هستندراجمع اوری کنید.

چگونه کاشی وسرامیک رالکه گیری کنیم؟

شوینده مناسب برای تمیز نمودن سرامیک و کاشی

آب بهترین شوینده برای کاشی های سرامیکی  میباشدچون می تواند سخت ترین لکه ها را  از بین ببرد. اگر تولیدکننده توصیه کرده از شوینده های ملایم تری استفاده کنیدمی توانید مخلوط نصف به نصف آب و سرکه برای ایجاددرخشندگی سرامیک هااستفاده کنید.

برای تمیز کردن سرامیک باید ازوسایل و شوینده‌ایی استفاده کنید که دارای کمترین میزانساییدگی باشند. بهتر است برای تمیز کردن کاشی‌های سرامیکی، همواره ابتدا کار را با آب شروع کنید.

قبل از اینکه مواد شوینده را روی سرامیک‌ها بریزید ابتدا آن را روی یک قسمت امتحان کنید تا مطمئن شوید که این  باعث تغییر رنگ و یا آسیب رساندن به سرامیک‌ها نمی‌شود.

توجه :برخی ازمواد شوینوه دادرای سیلیکات هستند که به بافت سرامیک وکاشی اسیب وادرد میکنند درهنگام خرید به این نکته توجه بفرمایید تا سرامیکهای منزل شما دچارساییده گی نشوند.

 

چگونه-کاشی-وسرامیک-رالکه-گیری-کنیم؟
چگونه-کاشی-وسرامیک-رالکه-گیری-کنیم؟

پاک کردن لکه های قدیمی و سخت از روی سرامیک

√ نصف فنجان فنجان سرکه سفید  را با یک گالن آب گرم مخلوط کنید. بعد با استفاده از این محلول سرامیک‌ها را بشویید. اگر سرکه نداشته باشید می‌توانید از الکل استفاده کنید.

√  آب گرم را با مقدار م پودر شستشو مخلوط کنید. پودردستی یک ماده تمیز کننده است که به شما کمک می‌کند سطوح سخت راتمیز نمایید.

√  با استفاده از یک دستمال تنظیف، مخلوط را روی لکه قرار داده و اجازه دهید مخلوط به مدت پنج تا ده دقیقه بر روی لکه بماند. سپس دستمال  را برداشته و با یک قلم مو یا فرچه نرم روی لکه بکشید. در نهایت، اطراف لکه را با یک پارچه خیس تمیز نمایید. اگر جای لکه پس از یک بار شستشو باقی بماند، روند را تکرار کنید.

چگونه کاشی وسرامیک رالکه گیری کنیم؟

تمیز کردن درزهای بین کاشی ها و سرامیک ها

برای تمیز کردن خط دوغاب درزهای بین کاشی و سرامیک ها از بخارشوبا فشار بالا و وسایل شستشوی قوی استفاده کنید.

چگونه-کاشی-وسرامیک-رالکه-گیری-کنیم؟
چگونه-کاشی-وسرامیک-رالکه-گیری-کنیم؟

 

سپس درزها رابا  با محلول جوش شیرین، آب و سرکه تمیز کنید

درصورت نداشتن  بخارشو روش های زیر را امتحان کنید:

√ مقدار مساوی جوش شیرین و آب را با هم مخلوط کرده و روی درزها بریزید. اجازه دهید مخلوط برای چند ساعت  روی دوغاب بماند. سپس دوغاب را با استفاده ازیک فرچه و یا مسواک قدیمی محکم بشویید و باقی مانده مخلوط را با یک اسفنج خیس شده در آب گرم پاک کنید.

√ برای بیشترشدن قدرت تمیز ی، یک بطری اسپری را با سرکه پر کنید و پس از مخلوط جوش شیرین روی دوغاب سرکه را روی آن اسپری کنید.

√ مقدار کمی ماده شوینده به یک لیتر آب اضافه کرده.و با اسفنج آغشته به محلول، با دقت خطوط میان سرامیک‌ها را پاک نمایید تا لکه‌ها و مواد زائدی که در این خطوط میان سرامیک‌ها به وجود آمده است با استفاده از  محلول یا حتی آبخالی  پاک شوند.

چگونه کاشی وسرامیک رالکه گیری کنیم؟

لکه گیری سرامیک

√  پاک کردن سرامیک از لکه‌های : چای و یا آب میوه

سطح را با مایع ظرفشویی و آب گرم بشویید. سپس رنگ باقی مانده را با یک محلول اماده شده از  (۲/۳ قاشق  غذاخوری) سفید کننده و یک لیترآب یا با پراکسید هیدروژن از روی سرامیک تمیز کنید.

√  پاک کردن لکه های خون

برای ازبین بردن این گونه لکه ها می‌توانید از سفید کننده (وایتکس) استفاده کنید. لکه های خون را می‌توان با یک پارچه یا اسفنج و محلول سفید کننده و آب از بین ببرید.

به عنوان مثال، مخلوطی از (۲/۳ قاشق غذاخوری) سفید کننده و نصف لیتر آب مخلوط کنید. اسفنج یا پارچه را در محلول بزنید و روی لکه های رنگی بچرخانید تا زمانی که از بین بروند.

√  از بین بردن لکه‌های آدامس، قیر وشمع

برای ازبین بردن این گونه لکه از یخ استفاده کنید. مکعب‌های یخی را در یک کیسه پلاستیکی زیپ دار قرار داده کیسه را روی لکه‌های  سرامیک قرار دهید پس از پنج تا ده دقیقه، بااستفاده ازکارتک لکه راازروی سطح بتراشید.

√ ازبین بردن لکه های جوهر از روی سرامیک

بااستفاده از سفید کننده  یک پارچه تمیز را با خیس کنید. پارچه را روی لکه قرار دهید. تا وقتی که لکه ناپدید شود هر  یک دقیقه یا بیشتر آن را چک کنید. پارچه خیس را بیش از حد بر روی کاشی یا سرامیک قرار ندهید.

چگونه-کاشی-وسرامیک-رالکه-گیری-کنیم؟
چگونه-کاشی-وسرامیک-رالکه-گیری-کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *